Szkoła Podstawowa Rokity

Cala Polska

KOLOROWY ŚWIAT BAJEK

Książka to skarbnica wiedzy, rozwija mowę dziecka, jego wyobraźnię, uwrażliwia na krzywdę ludzi i zwierząt - to motto, które towarzyszy nam każdego dnia.

Szkoła nieodpłatnie otrzymała 23 - tomową kolekcję książek dla dzieci
i młodzieży, materiały informacyjno - edukacyjne: broszury, ulotki, zakładki, plakaty- dotyczące rozwoju emocjonalnego dziecka.

,,Piątkowe spotkania z bajką" to impreza jaką zorganizowałyśmy w ramach akcji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom". W ramach realizacji owego przedsięwzięcia bajki dzieciom czytają uczniowie klasy VI.
- Nasze wizyty u przedszkolaków to kilkunastominutowe czytanie im odpowiednich do wieku bajek oraz ciekawa, wspólna zabawa związana z tematem wysłuchanej opowieści - zgodnie twierdzą "zaczarowani czytaniem" w przedszkolu szóstoklasiści.

Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem słuchają czytanych bajek, chętnie odpowiadają na pytania, czują się współgospodarzami grupy, z zapałem
i zaciekawieniem przygotowują się do przyjęcia gości.

Zorganizowaliśmy również uroczystość ,,Święto Pluszowego Misia". Każde dziecko na tę okoliczność przyniosło do szkoły swojego ulubionego pluszaka. Wspólnie zorganizowaliśmy wystawę zabawek, dzieci miały możliwość pobawienia się zabawką kolegi, wysłuchały przygodę misia Puchatka a na zakończenie w rytm muzyki wspólnie z maluchami wesoło się bawiły.

W wyniku realizacji programu ,,Cała Polska Czyta Dzieciom" dzieci nabyły umiejętność swobodnego wypowiadania się, koncentracji uwagi, współdziałania, są bardziej kreatywne i odważne. Czytanie dzieciom sprawiło, że nabyły umiejętność uważnego słuchania, chętnie sięgają po książeczki, przynoszą je również z domów i domagają się przeczytania ich przez nauczycielkę. To cieszy i sprawia, że nasza praca i zaangażowanie wielu osób przyniosło pozytywne rezultaty.