Szkoła Podstawowa Rokity

Szukaj

Idź do treści

Nasze Sukcesy

Nasza Szkoła

NASZE SUKCESYROK SZKOLNY 2010/2011

Jak co roku nasi uczniowie uczestniczą w wielu konkursach. Głównym celem konkursów
jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wielu talentów.


Dnia 31 maja 2011r. odbył się w Miastku finał regionalny 42. Konkursu Recytatorskiego "Ptaki i ptaszki polne". Naszą gminę w kat. klasy I - III reprezentowała uczennica klasy III Maria Pobłocka. Zaprezentowała wiersz M. Konopnickiej "Zosia i jej mopsy" oraz wiersz M. Przewoźniaka "Kura w górach". Konkurencja była duża - swoje gminy reprezentowało 18 dzieci. Marysia nie dała się tremie i pięknie wyrecytowała swoje wiersze zajmując II miejsce. Duże gratulacje.

Jolanta Szczerba

Zobacz więcej>>


W Muzeum Zachodnio-Kaszubskim w Bytowie dnia 20 maja br. otwarto wystawę prac laureatów
XIX Przeglądu Kaszubskiej Twórczości Dzieci i Młodzieży.
W tym roku na przegląd wpłynęło ok. 300 prac z 17 placówek z terenu powiatu bytowskiego.
Komisja przyznała 70 nagród w trzech kategoriach wiekowych: 6-cio latki, 7-10 lat i 11-16 lat; w następujących dziedzinach: malarstwo na szkle, wyroby z gliny, haft, rzeźba i płaskorzeźba, tradycyjna zabawka, plecionkarstwo, mała architektura.
Podczas otwarcia wystawy wręczono nagrody autorom najlepszych prac.
Z naszej szkoły wyróżnienie za swą pracę otrzymał Artur Gruchała z klasy V.
Wykonał kapelusik ozdobiony haftem kaszubskim.

Bożena Labuda

Zobacz więcej>>


Dnia 19 maja 2011r. w Bibliotece w Czarnej Dąbrówce odbył się gminny konkurs "Ptaki i ptaszki polne". Naszą szkołę reprezentowały: Agata Domaszk z kl. I, Maria Pobłocka z kl. III, Aleksandra Lejk i Magdalena Gruchała - uczennice z kl. IV. Mimo tremy dziewczynki bardzo dobrze się zaprezentowały. Jury przyznało I miejsce w kat. I (klasy I - III) Marii Pobłockiej a II miejsce Agacie Domaszk. W kat. II (klasy IV - VI) Magdalena Gruchała zajęła I miejsce a Aleksandra Lejk III miejsce. Na regionalnym etapie konkursu naszą gminę będzie reprezentować Maria Pobłocka. Życzymy powodzenia.

Jolanta Szczerba

Zobacz więcej>>


"Matematyka jest królową wszystkich nauk, jej ulubieńcem jest prawda, a prostość i oczywistość jej strojem."

/Jędrzej Śniadecki/


17 maja 2011 roku odbył się w Szkole Podstawowej w Jasieniu Gminny Konkurs Matematyczny "Mój region, co o nim wiem". Wzięło w nim udział jedenastu uczniów z czterech szkół z naszej gminy. Uczniowie: Cezary Smentoch z klasy IV i Artur Gruchała - z klasy V okazali się najlepszymi matematykami zajmując pierwsze miejsca w swoich kategoriach.
Miejsce drugie wywalczył Paweł Lindstedt z klasy VI. Tylko jeden punkt dzielił go od zwycięstwa.
Gratulujemy i bardzo cieszymy się z Waszego sukcesu. Brawo, tak trzymajcie!!!
P.S. Pozdrawiamy Weronikę, Zuzannę, Filipa, Patrycję, Aleksandrę, Agatę i Daniela oraz Ernesta.
Czas na pamiątkowe zdjęcia:

Marzena Bartelik

Zobacz więcej>>


Dnia 28 kwietnia 2011r. w Parchowie odbyły się powiatowe eliminacje konkursu recytatorskiego prozy i poezji kaszubskiej "Rodna Mowa". Nasza szkołę i gminę reprezentowała Monika Miszk z klasy V, która deklamowała pięknie i zajęła drugie miejsce w swej kategorii. Gratulujemy!

Bożena Labuda

Zobacz więcej>>


Gminne eliminacje " Rodné Mówë" odbyły się w Jasieniu 15 kwietnia 2011r.
Około 20 recytatorów z szkół Gminy Czarna Dąbrówka rywalizowało w swych kategoriach o najlepsze miejsca w konkursie recytatorskim Prozy i Poezji Kaszubskiej "Rodnô Mówa".
Nasza szkołę reprezentowali: Agnieszka Dziadek ucz. kl. II, Michał Massowa ucz. kl. III, Wiktoria Mallek ucz. kl. V, Dawid Wiczk ucz. kl. VI, Katarzyna Labuda ucz. Kl. VI, Monika Miszk- ucz. kl. V.
Najlepszą recytatorką w kategorii kl. IV-VI szkół podstawowych naszej gminy została Monika Miszk uczennica kl. V SP Rokity. Gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych tego konkursu.

Bożena Labuda

Zobacz więcej>>


8 kwietnia 2011r. Marta Massowa, Karolina Lindstedt i Michał Jędrzejczyk wywalczyli II miejsce w gminnym konkursie "Prewencja, ale inaczej".
Celem imprezy jest nauczenie dzieci i młodzieży właściwych zachowań w sytuacjach dla nich trudnych i niebezpiecznych.
Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem. Podsumowując, stwierdzić należy: wspaniała atmosfera, merytoryczna wiedza uczestników plasują to pokolenie młodych osób w gronie zwycięzców.

Marzena Bartelik

Zobacz więcej>>


30 III 2011r w Domu Kultury w Czarnej Dąbrówce odbył się gminny konkurs piosenki "MINI SZANSA NA SUKCES". Dzieci śpiewały utwory z repertuaru Fasolek. Szkołę reprezentowały uczennice: Agnieszka Dziadek, Maria Pobłocka i Małgorzata Stenka. Wyróżniona została Maria Pobłocka. Gratulujemy.

Dorota Finster-Dziadek

Zobacz więcej>>


III edycja Konkursu Wiedzy o Kaszubach: " Kaszubskie ABC"
Dnia 29 marca 2011r. w Szkole Podstawowej w Rokitach odbył się III Gminny Konkurs Wiedzy o Kaszubach " Kaszubskie ABC", w którym wzięły udział trzyosobowe reprezentacje szkół podstawowych z naszej gminy. Komisja konkursowa po przeprowadzeniu I etapu wyłoniła najlepszych, którzy rywalizowali dalej zmagając się z pytaniami komisji. Tymczasem pozostali uczniowie zdobywali punkty dla szkół wykonując zadania praktyczne.

Bożena Labuda

Zobacz więcej>>


28 marca 2011 roku odbył się w naszej szkole gminny turniej wiedzy z Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W rywalizacji, w której wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy, nasi uczniowie Michał Jędrzejczyk, Paweł Lindstedt, Marcin Wolski zdobywając największą liczbę punktów zwyciężyli.

Piotr Szczerba

Zobacz więcej>>


20 marca uczniowie Aleksandra Lejk, Dominika i Mikołaj Szczerba wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Regionu Pomorskiego w karate tradycyjnym. Z sukcesem zaprezentowały się dziewczęta, które w swoich kategoriach wywalczyły punktowane miejsca. Dominika uplasowała się na miejscu II, Ola natomiast na miejscu IV.

Piotr Szczerba

Zobacz więcej>>


19 marca 2011r. nasi uczniowie Agnieszka Dziadek, Dominika Szczerba, Mikołaj Szczerba brali udział w zawodach Lęborskiej Ligi Pływackiej. Do przepłynięcia mieli dystans 50 m stylem dowolnym i grzbietowym. Pozycje medalowe udało się wywalczyć Dominice Szczerba, która w swojej kategorii wiekowej zajęła w obu stylach drugie miejsca.

Piotr Szczerba

Zobacz więcej>>


8 marca 2011r., w dniu wielkiego święta "Dnia Kobiet" nasze uczennice i uczniowie rywalizowali o miano najlepszej drużyny w gminie w piłce ręcznej. W rywalizacji dziewczęta zajęły II miejsce, zaś chłopcy wygrywając zdobyli tytuł MISTRZA GMINY
i awansowali do półfinału powiatowego, w którym zajęli IV miejsce.

Piotr Szczerba

Zobacz więcej>>


28 lutego 2011r. w bibliotece Szkoły Podstawowej w Czarnej Dąbrówce odbył się konkurs czytelniczy kl. III z udziałem uczniów szkół z Nożyna, Czarnej Dąbrówki i Rokit.
III miejsce, wraz z kolegą z Nożyna zajęła Maria Pobłocka.

Jolanta Szczerba

Zobacz więcej>>


24 lutego 2011r. w gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej
'' Młodzież Zapobiega Pożarom'' wzięli udział uczniowie klasy VI:
Oliwia Driwa, Michał Jędrzejczyk i Dawid Wiczk.
Michał Jędrzejczyk zajął III miejsce.

Katarzyna Sywanycz

Zobacz więcej>>


Ogólnopolska akcja GROSZ DO GROSZA I BĘDZIE GÓRA. Samorząd Uczniowski przeprowadził w grudniu akcję Góra Grosza.
Monety groszowe były zbierane na RODZINNE DOMY DZIECKA. Uczniowie chętnie włączyli się do tej zbiórki charytatywnej.
- Góra grosza! Góra grosza! - skandowali uczniowie potrząsając puszkami pełnymi miedziaków.
W ciągu dwóch tygodni zbiórki udało się zebrać 185,20 zł, które to zostały przekazane Towarzystwu "Nasz Dom" organizującemu ogólnopolską zbiórkę. Akcja GÓRA GROSZA jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
- Zbieranie grosików to fajna zabawa, a przy okazji można pomóc innym dzieciom, które nie mają mamy i taty - mówili "mali" ofiarodawcy.
Wszystkim uczniom, którzy okazali serce, angażując się w pomoc dzieciom osieroconym, DZIĘKUJEMY!!! Wasza postawa to świadectwo tego, że "celem naszych czynów powinno być czynienie dobra" - Platon.

Marzena Bartelik

Zobacz więcej>>


9 stycznia 2011 roku Samorząd Uczniowski dołączył się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W tym roku celem była pomoc dzieciom z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Po raz kolejny byliśmy razem w tym niezwykłym uniesieniu i szacunku dla siebie. Uczniowie, rodzice oraz pracownicy całej szkoły bardzo chętnie włączyli się do tej zbiórki charytatywnej. - Mówiliśmy o tym wszystkim, bo dzięki Nam ciągle ratujemy życie dzieciakom - zgodnie twierdzili wolontariusze. Nawet "drobne" zebrane przez miliony dobroczyńców w całej Polsce mogą stanowić wielką wartość.

Marzena Bartelik

Zobacz więcej>>


Drużyna uczennic z klasy III: Sandra Wiczk, Marysia Pobłocka, Magdalena Prądzińska w gminnym konkursie polonistycznym
"Świat w wierszach Marii Konopnickiej"
zajęła I miejsce.

Jolanta Szczerba

Zobacz więcej>>STRONA 1, 2,


Powrót do treści | Wróć do menu głównego